Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Zabiegi

Rabka-Zdrój położona jest u podnóża Gorców, w dolinie rzeki Raby. Region ten jest bogaty w wody mineralne, miejscowe solanki są jednymi z najsilniejszych solanek jodowo-bromowych w Europie, doskonały mikroklimat ( duży stopień nasłonecznienia i niewielka ilość opadów) czynią z Rabki Zdrój miejscowość uzdrowiskową. Uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu chorób układu oddechowego, alergii, układu krążenia, chorób reumatycznych, przewlekłych schorzeń układu nerwowego, chorób przemiany materii oraz cukrzycy.
Masaże: przyrządem elektrycznym, fotel masujący, materac masujący.
Inhalacje: solankowe.Inhalacje solankowe działają korzystnie na drogi oddechowe. Wdychanie oparów powoduje nawilżenie dróg oddechowych, rozrzedzenie śluzu i łatwiejsze odksztuszanie. Stosowanie inhalacji solankowych jest wskazane w przypadku chorób górnych i dolnych dróg oddechowych. Inhalacja jest metodą zapobiegania i leczenia wielu schorzeń dróg oddechowych polegająca na wdychaniu rozpylonego środka leczniczego. Inhalacja znajduje zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń dróg oddechowych np. astmy, alergii, infekcji płuc, mukowiscydozy. Z powodzeniem można je stosować u osób przebywających w nadmiernie zanieczyszczonym środowisku (kurz, spaliny), palących papierosy czy też u tych, u których wykonywany zawód wymaga inhalacji nawilżających górne drogi oddechowe (np. nauczyciele, lekarze, wykładowcy). Również sportowcy stosują inhalacje.
Inhalacje zaleca się stosować systematycznie, nie tylko w okresach zaostrzenia.
Światłolecznictwo: lampa Solaris – leczenie światłem spolaryzowanym. Światłolecznictwo jest ważne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymulujące przemianę materii komórki, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi.
Światłolecznictwo znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce jak i we wspieraniu procesów leczniczych. Leczeniu podlegają nie bezpośrednio choroby i zranienia; to raczej własne procesy regeneracyjne ciała zostają uaktywnione dzięki światłu. W ten sposób wspomaga się organizm, by wykorzystał siły kuracji spontanicznej i odbudował swoją równowagę.
Zastosowanie:
– optymalizacja metabolizmu tkanek
– stymulacja ukrwienia i czerwonych ciałek krwi
– wzmożenie metabolizmu komórkowego, a w następstwie tego wykorzystania tlenu (oddychanie komórkowe i oddychanie płuc) jak i odżywianie komórek (poprzez poprawę wchłaniania elementów śladowych i minerałów)
– stymulacja wydalania
– leczenie w chorobach żołądka i jelit
– pomoc w gojeniu ran, działanie antyseptyczne
– leczenie zapaleń
– uśmierzanie ataków migreny
– leczenie bólu, również natury chronicznej
– łagodzenie problemów skórnych, zwłaszcza alergii
– leczenie depresji, nerwowości i zaburzeń snu.
Kinezyterapia: gimnastyka ogólnousprawniająca, zajęcia w siłowni z akcesoriami do ćwiczeń: bieżnia, atlasy, rowerek, rotor (do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych).

Oferujemy dwa zabiegi rehabilitacyjne dziennie wg zaleceń lekarza DW „Żuraw” (z wyłączeniem pierwszego i ostatniego dnia pobytu, sobót, niedziel i dni świątecznych).